وی پی اس چیست؟

 

خرید وی پی اس

 

سرور مجازی اختصاصی یا به‌اختصار وی پی اس بخشی از سرور اصلی می‌باشد که به‌صورت کاملاً مجزا و مدیریت شونده ایجادشده و قابل‌واگذاری با دسترسی‌های روت در سیستم‌عامل لینوکس و ادمین در سیستم‌عامل ویندوز به کاربران می‌باشد.

 

مزایای خرید وی پی اس:

 

از مزایای خرید وی پی اس می‌توان به قیمت بسیار پایین‌تر در مقایسه با سرور اختصاصی و داشتن دسترسی کامل جهت انجام تمامی تغییرات مدنظر مدیر سرور در هرلحظه در مقایسه با هاست می‌توان اشاره کرد.

 

و همچنین از مزایای اساسی خرید وی پی اس می‌توان به داشتن امنیت بالا اشاره کرد به‌طوری‌که فقط مدیر سرور دسترسی و اجازه کنترل بر روی سرور را دارا بوده و می‌تواند هرگونه انجام تغییرات مشکوک را مانیتورینگ کرده و با داشتن علم مدیریت سرور درصدد رفع ان بر اید.

 

اصول خرید وی پی اس:

 

 

درروند خرید سرور مجازی باید به چندین فاکتور مهم و اساسی توجه کنید. که به‌اختصار می‌توان مواردی همچون اعتبار فروشنده، قدرت سخت‌افزار سرور مجازی، سرعت و پورت شبکه و پایداری ان اشاره کرد که در مقالات زیر به‌طور مفصل آموزش تمامی این موارد ذکرشده است.

 

تفاوت مجازی سازهای سرور

تست سخت افزار سرور مجازی

اموزش تست سرعت سرور مجازی

قدم صفر خرید سرور مجازی

 

حال اکثر کاربران حتی با دانستن اهمیت فاکتورهای اساسی انتخاب سرور مجازی که در بالا به آن‌ها اشاره‌شده تمایل به خرید وی پی اس ارزان با داشتن تمامی این موارد رادارند. باید متذکر بشویم که در معدود مواردی چنین امکانی برای خریدار وجود خواهد داشت. زیرا داشتن چنین سرور مجازی با هزینه همراه خواهد بود مگر در مواردی که کیفیت متوسط چاره گشای نیازهای کاربران باشد، البته مواردی هم چون نوع کاربری و استفاده از سرور ممکن است شمارا به قیمت‌های مناسب‌تری محدود سازد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

 

نکات قابل‌توجه:

 

ابتدا با مشخص کردن نوع استفاده خود از سرور می‌توانید به خرید وی پی اس اقدام نمایید. چنانچه قصد استفاده از سرور برای راه‌اندازی هاستینگ و ارائه خدمات وب رادارید باید عواملی همچون نوع هارد که ترجیحاً نوع SSD باشد می‌تواند در سرعت لود سایت‌ها تأثیر مستقیم داشته باشد بنابراین فاکتور نوع هارد بسیار مهم خواهد بود.

 

اگر وی پی اس را برای انجام اموری چون پرداخت‌های ارزی و یا دسترسی به سایت‌هایی که کشور ما را تحریم کرده‌اند رادارید نیازی به منابع زیاد و یا هاردهای پرسرعت ندارید پس می‌توانید با محدود کردن دیتاسنتر خود به کشورهای نزدیک به ایران فقط بحث سرعت مناسب را الگوی انتخاب قرار دهید و تا حدود زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی نمایید البته موارد استفاده‌ی وی پی اس بسیار زیاد بوده و فاکتورهای مهمی در هر نوع کاربری مدنظر خواهد بود که باید به آن‌ها توجه نمایید.