هاست چیست؟

هاست چیست؟

 

هاست چیست؟

 

میزبانی مشترک، که گاهی اوقات به نام خدمات اشتراک سرویس یا میزبانی مجازی نامیده می شود،به سادگی یعنی چند وب سایت از یک سرور استفاده می کنند و نتیجه ی این کار کاهش هزینه ها می باشد.

 

 با یک حساب میزبانی مشترک، در واقع سایت شما روی سروری است که هزاران وب سایت دیگر روی آن قرار دارند. درست است که تعداد شرکای شما زیاد است اما معمولا همه چیز به خوبی کار میکند زیرا بیشتر وب سایت ها ترافیک زیادی تولید نمی کنند و از منابع زیاد استفاده نمی کنند که مشکلی به وجود آید.

 

میزبانی مشترک برای وب سایت های شخصی، کسب و کارهای کوچک و حتی کسب و کارهای متوسط البته اگر نیازهایشان در حد کسب و کار کوچک باشد مناسب است.

 

 اغلب ارائه دهندگان میزبانی مشترک فضای قابل ملاحظه ی بیشتری در دیسک، انتقال داده و حساب های ایمیلی که بسیاری از افراد یا کسب و کارها نیاز دارند ارائه می دهند. اگر هر وب سایت از تمام سهمیه خود استفاده کند سرور میزبانی مشترک به خوبی کار نخواهد کرد. اما در غیر این صورت به سادگی،همه چیز درست کار خواهد کرد.

 

از آنجا که بیشتر افرد و کسب و کارها از تمام ویژگی های موجود استفاده نمی کنند، استفاده از ویژگی ها برای وب سایت معمولا خیلی مشکل نخواهد بود.

 

معیارهای مورد استفاده برای انتخاب یک میزبان برای اندازه گیری مشکل است،به طوری که بیشتر مردم ناآگاهانه انتخاباتی می کنند و امیدوارند که انتخاب آن ها بهترین بوده باشد.

 

تنها مشکل واقعی با سرویس میزبانی مشترک فروش بیش از حد سرویس به متقاضیان می باشد. فروش بیش از حد به این معنی است که هاست وب سایت های زیادی را روی سرور خود جای داده باشد.

 

یک سرور خوب معمولا حداقل یک گیگابایت حافظه دارد، اما اگر هزاران وب سایت تلاش برای استفاده از این حافطه، پردازنده و پهنای باند را داشته باشند باعث کاهش سرعت وب سایت ها می شود. خوشبختانه هر میزبانی برای تبدیل شدن به یک میزبان خوب سعی دارد در وهله ی اول از مشکلات خود جلوگیری کند.

 

این وب سایت و تمام وب سایت های من از میزبانی مشترک استفاده می کنند. اگر از یک میزبانی مشترک خوب استفاده کنید مشکلی در وب سایت خود نخواهید داشت و قطعا در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد.