نحوه ی فعال کردن apache gzip در حساب کاربری cpanel

نحوه ی فعال کردن apache gzip در حساب کاربری cpanel

 

ماژول mod_deflate برای فشرده سازی محتوا قبل از ارائه خدمات به مشتری استفاده می شود.شما تنها درصورتی میتوانید فشرده سازی را پیکربندی کنید که ارائه دهنده میزبانی ماژول mod_deflate در Apache را فعال کرده باشد.

 

نصب apache gzip

 

مدیران WHM /cPanel میتوانند به صورت کلی apache gzip  را برای همه ی حساب های  cPanelفعال نمایند و کاربران غیر cPanel نیز میتوانند با استفاده از خط دستور از gzip در Apacheاستفاده کنند.

 

 

مرحله 1: ورود به حساب کاربری cPanel

 

ابتدا با استفاده از رابط وب وارد حساب cPanel خود شوید.آدرس URL پیش فرض دسترسی cPanel باید مانند زیر باشد.

 

https://mydomain.com:2083

مرحله 2: حال اقدام به باز کردن optimize wesite panel می کنیم

 

بعد از لاگین به cpanel شما قسمت optimize website را در بخش Software/Services مشاهده خواهید کرد.حال بر روی ان کلیک نمایید

 

فعال کردن gzip

 

مرحله 3: فعال کردن Gzip

 

در این صفحه شما سه گزینه را برای انتخاب خوهید یافت. با توجه به جزئیات هر یک از گزینه ها گزینه مناسب را انتخاب کنید.

3.1.گزینه ی Disabled را برای غیرفعال کردن فشرده سازی Gzip برای وب سایت خود انتخاب کنید.و سپس بر روی Update Settings(تنظیمات بروزرسانی) کلیک کنید.

3.2.گزینه ی Compress all contentرا برای فشرده سازی تمام محتوای وب سایت خود انتخاب کرده و بر روی Update Settings(تنظیمات بروزرسانی) کلیک کنید.

3.3.گزینه ی Compress the specified MIME types را انتخاب کنید و ورودی نوع MIME را در کادر متن زیربرای فقط فشرده سازی فایل های خاص قرار دهید و بر روی Update Settings(تنظیمات بروزرسانی) کلیک کنید.

 

optimize website

فشرده سازی محتوای وب سایت ها یکی از مهم ترین علل لود سریع سایت می باشد که با این ویژگی شما می توانید به راحتی سایت خود را بهینه سازی کرده و در افزایش رنک وب سایت خود اقدامی مثبت انجام داده باشید.

شما با موفقیت فشرده سازی Gzip را برای سایت خود فعال کردید. با استفاده از این لینک به بررسی فشرده سازی بپردازید.