فعال کردن لاگ ها در mysql

فعال کردن لاگ ها در mysql

فعال کردن لاگ در mysql

 

لاگ ها جز مهمی از بررسی وضعیت سرویس های شبکه می باشند.به راحتی می توان توسط لاگ فایل ها به بررسی مشکلات و حل انها پرداخت,در این مقاله شما با نحوه ی فعال کردن لاگ ها در mysql و یا تغییر مسیر ذخیره سازی ان ها بر روی سرور اشنا می شوید.

 

  • Error Log – این نوع لاگ تمامی ارور های رخ داده در سطح mysql را نمایش می دهد.
  • General Log – این لاگ هم فعالیت های عمومی mysql از جمله query, user connect یا disconnect را ذخیره سازی میکند.
  • Slow Query Log –این نوع لاگ, کوئری های کند و زمان بر و درگیر کننده سرور را ذخیره سازی می کند.

Error Log: برای فعال سازی لاگ ارورها و یا تغییر مسیر ان ها,فایل کانفیگ mysql را ادیت کرده و در زیر بخش [mysqld] مقادیر زیر را قرا دهید

 

 [mysqld]
 log_error = /var/log/mysql/error.log

General Log: برای فعال سازی لاگ فعالیت های عمومی mysql و یا تغییر مسیر ان ها فایل کانفیگ ان را ادیت کرده و با مقادیر زیر انرا اپدیت نمایید.

general_log_file   = /var/log/mysql/mysql.log
general_log        = 1

در صورت وجود خطوط بالا و کامنت بودن ان ها در فایل لاگ به منظور فعال کردن لاگ ها در mysql ان ها را از حالت کامنت خارج نمایید.

Slow Query Log: به منظور فعال سازی این لاگ و یا تغییر مسیر ذخیره سازی ان می توانید فایل کانفیگ را ادیت کرده و در زیر بخش [mysqld] مقادیر زیر را یا اضافه نمایید و یا درصورت وجود انها را از حالت کامنت خارج نمایید.

log_slow_queries       = /var/log/mysql/mysql-slow.log
long_query_time     = 2

Restart MySQL: بعد از اعمال تغییرات بالا به منظور اجرای mysql و فعال کردن لاگ ها در mysql باید یکبار سرویس mysql خود را با یکی از دستورات زیر (با توجه به ورژن لینوکس) ریست نمایید.

service mysql restart

 

systemctl restart mysql.service