قدم صفر خرید سرور مجازی

قدم صفر خرید سرور مجازی

 

به منظور سهولت در خرید سرور مجازی لازم دانستیم تا برای مشتریان تازه کار و نااشنا با مبحث سرور مجازی این مقاله را ترتیب دهیم.سرور مجازی اختصاصی یا به اختصار vps یک کامپیوتر از راه دور با سطح دسترسی سرور اختصاصی مادر می باشد که تمامی قابلیت های ان سرور اختصاصی را دارا بوده و کاربر می تواند سرور مجازی خود را با تمامی سیستم عامل های رایج نصب و استفاده نمایید.

 

خرید سرور مجازی

 

 

سرور مجازی اختصاصی در واقع قسمتی از سرور اختصاصی اصلی می باشد که منابع سخت افزاری ان بخشی معیین و تعیین شده توسط مدیریت سرور می باشد.بدین صورت که کاربران و مشتریان به صورت جداگانه از امنیت و منابع خود به صورت خاص و اختصاصی انها بهره مند خواهند شد.تعداد سرورهای مجازی ایجاد شده بر روی یک سرور اختصاصی رابطه ی مستقیمی با منابع سخت افزاری ان دارد.

 

همواره لزوم داشتن منابع اختصاصی و اشتراکی نبودن سرور مجازی برای مشتریان دغدغه ای بزرگ بوده است.لذا در مقالات بعدی در رابطه با خرید سرور مجازی از یک سرویس دهنده مناسب و اطمینان از اشتراکی نبودن انها صحبت خواهیم کرد.

 

یک سرور مجازی می تواند شامل نرم افزار وب سرور,برنامه ی انتقال فایل,برنامه ی میل سرور و تعداد بیشماری از برنامه های تحت سرور و تحت وب باشد.در واقع هدف از ایجاد و استفاده از سرورمجازی داشتن منابع با کنترل و دسترسی مدیر می باشد لذا مدیران سرور می توانند با هزینه ای به مراتب کمتر از سرور اختصاصی نیازهای خود را رفع کرده و عملکردی مشابه را انتظار داشته باشند.

 

از موارد مهمی که در حین خرید سرور مجازی مشتریان باید به انها توجه کافی داشته باشند می توان به نوع مجازی ساز,رم,سی پیو,تعداد هسته های سی پیو,نوع و فضای هارد و پهنای باند نام برد.که هرکدام فاکتوری اساسی و معیاری قوی در انتخاب سرور مجازی در موقع خرید سرور مجازی می باشند.

 

virtual private server

 

فرق بین سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست؟

 

شاید یکی از سوالات متداول برای هر مشتری و کاربر تازه واردی این باشد که فرق بین سرور مجازی با هاست اشتراکی در چیست؟

 

پاسخ : هاست اشتراکی فضایی مدیریت شده با امکانات و نرم افزارهای متناسب و مورد نیاز سایت ها و سی ام اس ها می باشد که هیچ کنترل مدیریتی را در پروسه مدیریت سرور در اختیار مشتریان قرار نمی دهد.و هر تغییر و رفع نیازی منوط به اعمال انها توسط مدیر سرور و یا هاستینگ مربوطه می باشد.

 

ولی در رابطه با سرور مجازی باید بگوییم که شما چنانچه دارای علم مدیریت سرور باشید به راحتی با نصب پیشنیازها و کنترل پنلهایی همچون دایرکت ادمین و سی پنل برای سیستم عامل لینوکس و پلسک و یا وب سایت پنل برای سیستم عمل ویندوز میتواند به صورت کاملا اختصاصی خودتان سرورتان را مدیریت کنید و در هر زمان که نیاز به اعمال تغییرات داشتید بدون محدودیت و واسطه انرا انجام دهید.

 

 

در مقالعه بعدی در رابطه با مجازی سازها و تاثیر بالقوه ی انها در انتخاب صحیح یک سرور مجازی اختصاصی در روند خرید سرور مجازی صحبت خواهیم کرد.

 

 

توصیه میکنم حتما مطالب زیر رو هم بخوانید :

 

تست سخت افزار سرور مجازی

 

اموزش تست سرعت سرور مجازی