اموزش تست سرعت سرور مجازی

یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین نکات در روند خرید سرور مجازی برای مشتریان که جز مهمی از دغدغه های قبل خرید انان می باشد بحث سرعت دانلود و اپلود سرور مجازی می باشد.

 

تست سرعت سرور مجازی

 

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ی تست سرعت سرور مجازی اشنا کنیم و در این بین دیدی باز تر برای انتخاب صحیح و خرید سرور مجازی در اختیار مشتریان قرار دهیم.

 

در هنگام خرید سرور مجازی شما به دلیل نداشتن دسترسی به سرور نمی توانید این امر را میسر نمایید (تست سرعت سرور مجازی). لذا توصیه می شود از فروشنده سرور سوال نمایید و نسبت به این مورد که سرور دارای سرعتی مناسب می باشد اطمینان حاصل بفرمایید و در گام بعدی از حصول گارانتی بازگشت وجه در صورت عدم تطابق صحت صحبت فروشنده مطمئن شوید.

 

بعد از خرید سرور مجازی و تحویل گرفتن ان از فروشنده سرور, نوبت به تست سرور مجازی می باشد.باتوجه به نوع سیستم عامل شما در دو دسته ی لینوکس و ویندوز می توانید اموزش های زیر را پیگیری نمایید.

 

 

تست سرعت سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز :

 

برای تست سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز ابتدا بر روی سرور خود یک منیجر مناسب نصب نمایید.توصیه ی ما نصب دانلود منیجر IDM می باشد.

 

 

حال توسط دانلود منیجر نصب شده اقدام به دانلود یکی از فایل های تست از سرورهای دلخواه زیر میکنیم.لازم به ذکر هستش نزدیکی سرور انتخابی باتوجه به بعد مسافتی تاثیر قابل توجهی در نتیجه ی این تست دارد.

 

فایل های تست سرعت سرور :

 

در عکس زیر می توانید سرعت دانلود سرور مجازی را مشاهده نمایید.برای تست سرعت اپلود هم می توانید از سایت SpeedTest.net هم استفاده نمایید.

تست سرعت سرور مجازی

تست سرعت سرور مجازی

تست سرعت سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس :

و چنانچه در روند خرید سرور مجازی, درخواست سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس را دادید.می توانید طبق اموزش زیر برای تست سرعت سرور اقدام نمایید.

1 – ابتدا توسط دستور زیر اقدام به دانلود اسکریپت مورد نظر می نماییم

wget https://raw.github.com/sivel/speedtest-cli/master/speedtest_cli.py

حال توسط دستور زیر پرمیژن اجرایی به فایل موردنظر می دهیم

chmod a+rx speedtest_cli.py

حال اسکریپت رو به یک مسیر مشخص منتقل می کنیم

mv speedtest_cli.py /usr/local/bin/speedtest-cli

حال فایل موردنظر را به کاربر روت الحاق میکنیم (مالکیت فایل را به کاربر روت می دهیم)

chown root:root /usr/local/bin/speedtest-cli

حال میتوانید توسط دستور زیر سرعت سرور مجازی را تست نمایید

speedtest-cli

خوب به همین سادگی توانستید از عملکرد و صحت سرعت سرور مجازی خود بعد از خرید سرور مجازی از فروشنده اطمینان پیدا کنید.

 
[newsletter_signup_form id=2]