آپدیت دایرکت ادمین به آخرین ورژن

همیشه آپدیت سرویس‌ها و سیستم‌عامل در هر شرایطی از اولویت‌های کاری یک مدیر سرور می‌باشد، شما با آپدیت دایرکت ادمین به آخرین ورژن همیشه می‌توانید از آخرین امکانات ارائه شده و رفع باگ‌های و مشکلات امنیتی استفاده نمایید و ریسک هک شدن سایت و سرور خود را کاهش دهید.

 

به دو صورت می‌توانید عملیات آپدیت دایرکت ادمین به آخرین ورژن را انجام دهید نخست به صورت گرافیکی و تحت پنل دایرکت ادمین و دوم به صورت دستی و توسط دستورات SSH در این آموزش به دو روش آپدیت دایرکت ادمین خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

به‌روزرسانی دایرکت ادمین توسط پنل:

 

ابتدا با دسترسی Admin به پنل خود لاگین نمایید و روی گزینه‌ی Licensing / Updates کلیک نمایید سپس در قسمت DirectAdmin Values بر روی Update DirectAdmin کلیک نمایید و چند دقیقه جهت اتمام مراحل آپدیت منتظر بمانید.

 

آپدیت دایرکت ادمین

 

آپدیت دایرکت ادمین به آخرین ورژن از طریق SSH:

 

ابتدا باید اطلاعات لایسنس دایرکت ادمین خود را شامل Client ID و License ID را داشته باشید و سپس از دستورات زیر جهت آپدیت استفاده نمایید.

 

 

 

اگر از سیستم‌عامل FreeBSD استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید که در استفاده از دستور wget باید قبل از کاراکتر؟ از کاراکتر  \ استفاده کنید و در غیر این صورت ارور دریافت خواهید کرد. همچنین در سیستم‌عامل FreeBSD برای Restart کردن سرویس دایرکت ادمین از فرمان زیر استفاده کنید.

 

 

 

 

و اگر با اروری در حین اکسترکت فایل update.tar.gz برخورد کردید از دستور زیر استفاده نمایید.

 

 

 

 

و در صورت لزوم و عدم حل ارورهای سینتکس خروجی دستور زیر را جهت بازنشانی تنظیمات کانفیگ وارد نمایید.