آموزش ثبت سایت در گوگل

یکی از مهم‌ترین کارهایی که یک وبمستر بعد از راه‌اندازی وب سایت باید بدون تعلل آن را انجام دهد، ثبت سایت در گوگل است. برای ایندکس شدن سریع مطالب توسط ربات‌های موتور جستجوی گوگل، باید سایت را به آن معرفی کنید.

 

تأثیر این کار در بهبود سئو سایت نیز بسیار چشمگیر و محسوس است. به‌طوری که بعد از انجام مراحل زیر خزنده‌های گوگل با یک ریتم خاص و البته کاملاً وابسته به تداوم فعالیت شما، مرتباً به وب‌سایت شما آمده و مطالب جدید را برای قرارگیری در نتایج جستجو ایندکس می‌کنند.

 

برای ثبت وب سایت در گوگل دو راه وجود دارد که در این آموزش هر دو روش را برای شما بیان خواهیم کرد.

 

1 – ثبت سایت در گوگل به روش سریع

 

در این روش شما با روفتن به آدرس Crawl Url – Add Url کافی است در باکس URL آدرس وب سایت خود را وارد کرده و جهت احراز هویت غیر ماشینی تیک I’m not a robot را زده و بر روی Submit Request کلیک کنید

 

ثبت سایت در گوگل به روش سریع

 

خوب به همین راحتی و سادگی وب سایت شما در موتور جستجوی گوگل ثبت شد.

البته توصیه می‌کنیم روش دوم را برای ثبت وب سایت در گوگل انتخاب کنید که روشی دائمی و مطمئن‌تر است.

 

2 – روش ثبت سایت در گوگل به صورت کامل و قدم به قدم

 

ابتدا از طریق آدرس webmaster گوگل وارد بخش SEARCH CONSOLE می‌شویم

 

Google Search Console

 

چنانچه توسط ایمیل خود در جیمیل لاگین باشید، مستقیماً وارد صفحه وبمستر تولز خودتان شده و می‌توانید وب سایت خود را ثبت نمایید.

 

webmaster tools

 
برای ثبت وب سایت جدید بر روی دکمه ADD A PROPERTY کلیک کنید و آدرس وب سایت موردنظر خود را وارد نمایید.

 

Add a property

 

در این مرحله شما باید به موتور جستجوی گوگل اثبات کنید که مدیری وب سایت مربوطه هستید و دسترسی‌های کامل به هاست خود را دارید. برای تاییده یکی از روش‌های موردنظر خود را انتخاب کنید و بر اساس آن اقدام کنید، ولی مرسوم‌ترین روش استفاده از فایل HTML و قرار دادن آن بر روی روت دامنه خود و بعد اجرای آن است.

 

verify website on webmaster tools

 

بعد از دانلود فایل HTML و آپلود ان در هاست لینوکس و یا هاست ویندوز وب سایت خود ان را با آدرس دامنه خود فراخوانی نمایید. در این مثال به صورت زیر خواهد شد.

 

 

 

بعد از اجرای فایل و زدن تیک I’m not a robot روی دکمه‌ی VERIFY کلیک کنید. خوب به همین سادگی وب سایت شما در گوگل ثبت شد و از این به بعد مطالب شما به سرعت ایندکس شده و همچنین خروجی‌های بسیار مفیدی از این بخش در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

submited website on google webmaster tools

 
[newsletter_signup_form id=2]